Keď hokej dokáže viac ako politika

Autor: Pavol Hudák | 3.5.2011 o 15:09 | (upravené 3.5.2011 o 15:20) Karma článku: 8,00 | Prečítané:  1235x

Nie je to tak dávno, čo našu spoločnosť na Slovensku zaplavili hlasy proti novému zákonu o štátnych symboloch. Slováci nevideli zmysel v tom, aby na každej škole boli v triedach národné symboly a preambula a aby študenti spievali každé ráno hymnu.

A stále sa rozprávalo o tom, že koľko taká vlajková výzdoba s erbmi našej vlasti bude stáť jednu školu, či štátnu inštitúciu. Teraz však sme svedkami toho, ako naše ulice zaplavujú rôzne symboly našej rodnej hrudy. Naša trikolóra neveje už iba na určených miestách našimi mocipánmi. V poslednom čase veje , okrem reštaurácií, či letných terás, už aj na autách. To, o čo sa snažili naši politici zákonmi, ktoré vyvolali len vlnu nesúhlasu, to sa naším hokejistom podarilo už niekoľkokrát. Podarilo sa im vzbudiť u ľudí hrdosť na Slovensko. Žiaden zákon, ani nariadenie, či predpis neprinútil ľud, aby si tak hromadne kupovali vlajky, alebo „vlajkové ponožky" na spätné zrkadla áut. A nikto sa neozýva nahlas proti tomu, že koľko taká vlajočka na auto stojí. Aby obyvateľstvo prejavilo hrdosť, musí mať byť načo hrdé.
Lenže byť hrdý na korupciu, rozhádaných politikov, všadeprítomné rodinkárstvo, nezamestnanosť sa dá asi ťažko. Ako môže byť niekto hrdý na niečo, čo ľudí rozdeľuje? Možno by si naši politici mali zobrať príklad práve z hokejistov, či futbalistov, ktorí národ už nie raz spojili. Tak ako v mužstve, ktoré chce uspieť, musí zahrať celý kolektív a nie individuálny jednotlivec sám pre seba, lebo potom tím skončí veľmi rýchlo. Takisto to funguje aj v krajine. Lebo ak si určití ľudia privlastnia všetky privilégia a dobro a nepozerajú na ostatných spoluhráčov, teda spoluobčanov, taký národ skončí tiež rýchlo. Skončí v ekonomickej zaostalosti s vysokou nezamestnanosťou a rozkradnutý. Ostanú mu len frustrovaní ľudia, čudujúc sa, že zase prehrali. A na taký národ a štát sa nedá byť hrdý. Preto ak chcú naši vladári, aby ľudia boli tak troška zdraví patrioti, musia sa v prvom rade o to pričiniť oni. Potom nebudeme potrebovať žiadne zákony na to, aby ľudia nosili vlajky a spievali hymnu. Oni ju budú spievať sami, na plné hrdlo s radosťou. Tak ako pri hokeji, alebo futbale.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Asociácia dala lyžiarkam ultimátum, výsledok je neistý

Dva alebo desať? Znepriatelené strany sa nevedia zhodnúť ani na tom, koľko sporných bodov riešili.

ŠPORT

Zuzula: Ľudia v Lyžiarskej asociácii nerozumejú športu

Už roky bojuje s lyžiarskou asociáciou.

DOMOV

Fico v Kľaku: Fašizmus tu je a v zelených tričkách chodí po vlakoch

Zastavte experiment, Banskej Bystrici nepriniesol nič, vyhlásil premiér.


Už ste čítali?