Dostali polmilióna eur z EÚ za hranie na facebooku

Autor: Pavol Hudák | 8.12.2013 o 13:00 | (upravené 9.12.2013 o 17:16) Karma článku: 12,11 | Prečítané:  47662x

Skupina Rumunov prekabátila euro úradníkov a získala poľnohospodárske dotácie až 500-tisíc eur na chov kráv v hre Farmville na Facebooku.

 

To, že Európska únia dotuje poľnohospodárov sme si už zvykli. Aj slovenskí poľnohospodári využívajú túto možnosť. To, čo sa však podarilo skupine Rumunov je naozaj svetový unikát. Podľa poľského servera hotmoney.pl  Rumuni vyše tri roky poberali dotácie na kravy, ktoŕe chovali virtuálne na Facebooku. Skupina Rumunov  má  svoj chov kráv totiž na Facebooku vo virtuálnej hre Farmwille. Chovali tam 1860 kusov kráv a na každú z nich poberali ročne dotácie z fondov EÚ. V konečnom dôsledku získali z EU až pol milióna eur. Počas troch rokov brali dotáciu na každý kus dobytka vo výške 100 až 150€. Je neuveriteľné, že úradníci až po troch rokoch  prišli na to, že tam niečo nesedí. Virtuálnych farmárov tak odstrihli od dotácie. „Chovatelia dobytka" sa však rozhodli o svoje peniaze biť  a úradníkov zažalovali, že ich odpojili od fondov, keďže všetky podmienky spĺňajú a kravy chovajú. Podľa nich sa totiž nikde v pravidlách EU nepíše, že ak chcú dotácie na chov kráv, tak tie musia byť skutočné.

Táto skupina Rumunov teda zasa poukazala na absurdnosť európskych pravidiel a na ľudskú vynaliezavosť. Tak čo? Ešte stále si myslíte, že hranie virtuálnych hier je strata času?

 

spracované podľa: http://www.hotmoney.pl/Dostali-500-tysiecy-euro-za-granie-w-Farmville-a32737

doplnené  9.12. 2013 17:12

Pri písaní tohto článku som nemal v úmysle šíriť hoax, ani nič podobné. Túto správu mi prečítal môj poľský spolubývajúci a keďže sme sa na tom bavili, napadlo mi, že to preložím a zverejním pre mojich známych, aby sa tiež na tom z chuti  zasmiali tak, ako ja. Ospravedlňujem sa všetkým, ktorých to pohoršilo, či pobúrilo a teším sa, ak vás to aspoň troška pobavilo tak ako mňa.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Blackout je nateraz odvrátený

Matovič už nie je pred Bonaparte a má vážiť slová.


Už ste čítali?